Geocaching a earthcaching jako nástroj poznávání krajiny
Téma dosud nemá řešitele. Máš-li o něj zájem, zaregistruj se a přihlaš se k tématu.- Instituce
- Ústav geoniky AV ČR, v. v. i.
- Další údaje o pracovišti
- Oddělení environmentální geografie
- Lektoři
- Jakub Trojan
Téma SOČ se zaměřuje na využití geocachingu a earthcachingu jako inovativních nástrojů pro prozkoumávání a poznávání krajiny. Student(ka) bude aktivně zapojen(a) do plánování, vytváření a hodnocení geocachingových a earthcachingových aktivit s cílem podporovat environmentální vzdělávání a aktivity spojené s outdoorovým dobrodružstvím.
Během SOČ se bude student(ka) podílet na:
- Návrh geocachingových tras: Vyvíjet kreativní nápady na geocachingové trasy, které vedou účastníky k zajímavým místům v krajině a zároveň poskytují možnost učení se o geologii, ekologii a historii dané oblasti.
- Vytváření edukačních materiálů: Připravovat informační materiály pro účastníky, které obsahují vzdělávací informace o geologických a ekologických zajímavostech spojených s jednotlivými geocachingovými body.
- Implementace a monitorování aktivit: Organizovat geocachingové a earthcachingové akce, sledovat účastníky a zajišťovat, aby aktivita byla v souladu s ekologickými a etickými normami.
- Podpora komunitní účasti: Podněcovat zapojení místní komunity a škol do geocachingových projektů, a tak rozvíjet společenské vztahy a povědomí o okolní krajině.
- Vyhodnocení dopadů: Sledovat a vyhodnocovat dopady geocachingových a earthcachingových aktivit na povědomí o krajině, vzdelávání a aktivity venku.
Cílem SOČ je nejen poskytnout studentovi/studentce praxi v oblasti geocachingu a earthcachingu, ale také rozvíjet jeho/její dovednosti v oblasti environmentálního vzdělávání, tvorby obsahu pro venkovní aktivity a komunitního angažmá. SOČ by měla přispět k celkovému porozumění potenciálu těchto aktivit jako nástroje pro zkoumání, učení se a zapojení do ochrany přírody.