Harmonogram prací
Harmonogram
Než se zakousneš do práce, podívej se, co a kdy tě čeká. Na začátku se nezapomeň zaregistrovat, vybrat si obor, téma a školitele.
Pokud máš koordinátora na své škole, oslov přímo jeho. Pokud se ve vaší škole nikdo SOČ nevěnuje, napiš krajskému koordinátorovi.
Hodně štěstí a Einstein s tebou!
Dotazníky
Dotazníky
Jak jsi na tom? Dej nám zprávu!
V průběhu tvé práce na SOČ bychom rádi měli přehled o tom, jak se ti vede. Funguje spolupráce se školitelem? Nezasekl(a) ses na něčem? Zvládneš vše dokončit?
Pošli nám zpětnou vazbu prostřednictvím jednoduchého formuláře. Jednou tě o ni poprosíme v průběhu tvé práce, podruhé po ukončení SOČ. Je to kvůli dotaci, kterou jsme ti na tvou práci poskytli. Děkujeme.
Průběžný dotazník Závěrečný dotazník
Naše SOČkařka zářila v Českých hlavičkách
Studentka Gymnázia Matyáše Lercha Jana Nguyenová, pod vedením školitele Mgr. Stjepana Uldrijana, CSc., z LF MU získala cenu České hlavičky...
Proč byste měli dělat sočku s námi
Tohle tě možná už taky napadlo – nač je nějaký JCMM, však si poradím! Tak určitě ti to nebudeme vymlouvat a fandíme ti ve tvé snaze. Ale musíme tě upozornit, že s námi to budeš mít jednodušší. V čem? Důvody jsou hned čtyři.
Nebuď socka, buď radši sočkař!
Slova tak podobná a osudy tak rozdílné… Jestli tady hledáš odpověď na otázku, proč se dřít se středoškolskou odbornou činností, tak jsi tu správně. A tu odpověď nedostaneš jen jednu, ale hned několik. Ready? Tak jdem!
Mají našlápnuto už od střední
Vypadají docela obyčejně a na první pohled na nich nic nepoznáte – prostě běžní středoškoláci. Ovšem když se s nimi dáte na chvilku do řeči, po chvilce máte dojem, že mluvíte možná s budoucím laureátem Nobelovy ceny. I tak může vypadat setkání s některým z jihomoravských sočkařů, kterým prostřednictvím našeho dotačního programu pomáháme uspět na krajské i celostátní úrovni. Nabízíme vám teď několik příběhů těchto „mlaďochů“, o kterých ale jistě ještě uslyšíme.
Z finále vezou naši sočkaři 12 „medailí“
Nejvíc sočkařů bylo v celostátním kole opět z jižní Moravy. Celostátního kola se jich v roce 2021 účastnilo celkem 46. A hned 12 z nich se umístilo na „stupních vítězů“. Jsme na naše sočkaře hrdí a jsme moc rádi, že můžeme podporovat budoucí zapálené vědce a badatele. Pod názvy prací najdete odkazy na prezentace jejich SOČ.
Dotkla se věcí, které jsou nepoznané
Magdalena Koloušková úspěšně prošla soutěží SOČ a objevila se mezi 6 nejlepšími v této soutěži v České republice.
Studentka z Brna zkoumá vliv částic olova na lidské orgány
Co dělá s vnitřními orgány vdechování miniaturních, takzvaných nanočástic olova zjišťovala studentka Adriena Jedličková z brněnského gymnázia v ulici Kapitána Jaroše.
Osmnáctiletá Adriena Jedličková patří mezi nadané studenty z jižní Moravy. Zkoumá vliv malých škodlivých částic olova na lidské zdraví. Zapojila se s tím do celostátní středoškolské soutěže a díky představitelům brněnské organizace JCMM se dostala do programu nadaných žáků na jižní Moravě.
Přednáška Q and A s Martinem Kaletou na LF MUNI
Na co se připravit, co jsou největší překážky na cestě k napsání kvalitní SOČky, jak správně vybrat téma…Vám v živém vysílání zodpoví Martin Kaleta, kterého JCMM provází na cestě jeho studijních úspěchů již několik let.
Mozek mě fascinuje, říká Kaleta, jenž uspěl v soutěži s výzkumem mrtvice
Jeho celoživotním snem je pomáhat druhým a dostat se na medicínu. Rád hraje tenis či pořádá přednášky na téma mrtvice a jak ji poznat. A taky tráví hodiny v laboratoři, kde ji zkoumá. Za její výzkum nyní obdržel cenu České hlavičky. Řeč je o osmnáctiletém studentovi Purkyňova gymnázia ve Strážnici Martinu Kaletovi. „Mrzí mě, že většina lidí příznaky mrtvice nepozná,“ říká Kaleta.
Zdeněk Pezlar se za pomoci MU snaží vyzrát na kvantové počítače
Talentovaný SOČkař Zdeněk Pezlar řeší pod dohledem školitele z Masarykovy univerzity složité kryptografické úkoly. Jeho práce je součástí Středoškolské odborné činnosti finančně podpořené JCMM. Student je taktéž součástí programu PPNS.